resturacje

Jeśli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i wielokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są właściwie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

Rynek główny restauracja   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o pionierskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

W największym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

restaurants main market square krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również znaleźć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych dań.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *